Klasyczne rezydencje przyciągają wzrok i zachwycają detalami – budynki takie widać często w polskim krajobrazie. Dom w stylu klasycznym to niebanalny sposób na wyróżnienie, ale też zapewnienie sobie komfortu i wygody. Jakie okna do klasycznych rezydencji wybrać?

Eleganckie i trwałe okna do klasycznych rezydencji

Budowle w stylu klasycznym odznaczają się wieloma cechami – są to rezydencje utrzymane w jasnych kolorach, najczęściej w bieli, charakteryzują się też wysokimi i obszernymi pomieszczeniami. Elementem, który zdobi fasadę takich domów, są okna. Okna do klasycznych rezydencji powinny być nie tylko dopasowane stylem, ale też dobrane w taki sposób, aby móc oświetlać wnętrze takich dużych pomieszczeń. W praktyce najlepiej sprawdza się tu wysokie okna, których wysokość przekracza 2 metry. Okna takie mogą być wykonane z litego drewna, jak również być konstrukcją aluminiowo-drewnianą. Okna drewniane z pewnością nadadzą budynkowi prestiżu – lite drewno jest materiałem wysoce pożądanym i trwałym. W przypadku okien aluminiowo-drewnianych warto wspomnieć o możliwości wyboru z bardzo szerokiej palety kolorystycznej. Okna do klasycznych rezydencji mogą być wykonane w kolorze bieli i czerni, ale też w kolorystyce stonowanej zieleni, grafitu czy antracytu.

Okna do klasycznych rezydencji ze szprosami

Często wybieranymi modelami okien do klasycznych rezydencji są okna ze szprosami. Szprosy to nic innego jak poziome i pionowe słupki, wbudowane w skrzydło okna czy też drzwi. Szprosy nadają stolarce okiennej niebanalnej oprawy i przyciągają wzrok. Dobrym pomysłem może być też zamówienie okien i drzwi o zaokrąglonej górnej części. Takie drzwi dodatkowo można ozdobić szkłem ornamentowym. Uzupełnieniem dla okien do klasycznych rezydencji mogą być eleganckie, stylizowane klamki.

 

Comments are closed.