Złomowanie samochodu to proces, który nierzadko okazuje się bardziej opłacalny niż kolejne naprawy i opłacanie obowiązkowych ubezpieczeń. Wraz ze złomowaniem pojawia się jednak pytanie – czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu? Okazuje się, że tak, gdyż umowa ubezpieczeniowa nie wygasa wraz ze złomowaniem samochodu.

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – kiedy złomowanie ma sens?

Na złomowanie posiadacze samochodów decydują się zazwyczaj w sytuacji, kiedy naprawa starego samochodu przewyższa jego wartość. Sytuacja ta ma miejsce coraz częściej – wynika to głównie ze wzrostu kosztów robocizny w warsztatach mechanicznych. Starsze samochody mogą mieć problemy z przejściem obowiązkowych przeglądów technicznych, a ich utrzymanie na co dzień również okaże się bardziej kosztowne.

Złomowanie samochodu wykonać należy w licencjonowanej stacji demontażu. Aby móc legalnie zezłomować samochód konieczne jest posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego, dowodu osobistego, tablic rejestracyjnych, karty pojazdu. Jeśli brak jest któregoś z tych dokumentów, konieczna okaże się wizyta w wydziale komunikacji. Stacja demontażu wystawi dokument o przyjęciu samochodu do kasacji oraz anuluje dowód rejestracyjny. Co z OC? Jak wygląda wypowiedzenie OC po złomowaniu? Można odzyskać nadpłaconą kwotę!

Jak stworzyć wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Kasacja samochodu jest sytuacją, która pozwala na odzyskanie nadpłaty OC. Wysokość należnych pieniędzy wylicza ubezpieczyciel. Wypowiedzenie OC po złomowaniu jest możliwe, jeśli przedstawimy ubezpieczycielowi wszelkie niezbędne dokumenty. Zalicza się do nich dokument wyrejestrowania samochodu oraz potwierdzenie kasacji pochodzące ze stacji demontażu. Jeśli OC opłacane było w ratach odzyskamy jedynie część już nadpłaconą.

Comments are closed.

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ http://www.wczestochowie.pl/artykul/43995 zobacz