Urządzanie swojego domu jest ogromną przyjemnością, ale również wyzwaniem. Aby całość prezentowała się atrakcyjnie, a jednocześnie wyróżniała wysoką funkcjonalnością, należy starannie dobrać kolorystykę, fason mebli, dodatki, oświetlenie… Niełatwa misja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy Twoja fantazja jest trzymana na wodzy przez ograniczenia przestrzenne. Jakie meble do pokoju o małym metrażu wybrać? Sprawdź nasze rady!

Sposoby na mały salon: wybieramy najlepsze meble do pokoju

Podczas przeglądania katalogu zainteresowały Cię czarne, matowe komplety? Lepiej zastanów się dwa razy! Ciemne, a w szczególności matowe powierzchnie pochłaniają światło, co optycznie zmniejsza przestrzeń. Znacznie lepszy efekt uzyskasz, kiedy postawisz na jasne, najlepiej błyszczące meble o lekkiej konstrukcji. Zamiast drewnianej, ciężkiej zabudowy wybierz meble zbudowane z lekkiej płyty MDF. Unikaj zabudowy szczelnie pokrywającej salon od podłogi po sam sufit. Doskonałym wyborem będą meble do pokoju o naściennej konstrukcji albo osadzone na wysokich nóżkach. Taka konstrukcja doda kompozycji lekkości, a jednocześnie pomoże utrzymać w salonie idealny porządek. Kompozycję oprzyj na bieli, beżu, pastelach. Dodatki z jasnego drewna ocieplą całość.

Proste triki na „powiększenie” pokoju

Pokój dzienny będzie wydawał się większy, jeśli zadbasz o jego odpowiednie oświetlenie – czynnik mający ogromny wpływ  na proces kształtowania wnętrza. Klasyczny, centralnie umiejscowiony żyrandol zastąp kilkoma źródłami światła o równomiernym rozkładzie. Lampki LED skierowane na ściany sprawią, że wnętrze będzie wydawało się większe. Nie zasłaniaj okna ciężkimi zasłonami – im więcej naturalnego światła wpadnie do środka, tym lepiej! Na ścianie, na przykład nad komodą, zawieść lustro.

 

 

Comments are closed.