Codzienne przygotowywanie potraw dla wielu z nas jest problemem. Gotowanie kojarzy się z czynnością wymagającą sporo czasu, przez co coraz częściej decydujemy się na gotowe produkty czy też dania zamawiane na telefon. To błąd, gdyż taka dieta w dłuższej perspektywie czasu może przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia i samopoczucia.

Co jeść, by być zdrowym?

Możliwości na przygotowanie smacznych i nieskomplikowanych dań jest bez liku. Warto jednak przede wszystkim przyjrzeć się produktom, które wybieramy ze sklepowych półek. Dzisiaj, jak nigdy wcześniej, możemy w sklepach zakupić produkty pochodzące zarówno z rynku krajowego, jak i z za granicy. Dietetycy i specjaliści od żywienia podkreślają, że warto korzystać z produktów sezonowych, które w danym okresie roku są tanie i łatwo dostępne. Dotyczy to przede wszystkim konkretnych warzyw i owoców.

Aromatyczne i smaczne zupy

Moda na zupy powróciła w wielkim stylu – kuchnia polska oferuje wiele niebanalnych przepisów, które pozwolą na stworzenie wybornych dań złożonych właśnie z zup. Wśród propozycji na zupę ogórkową, pomidorową czy krupnik, warto zwrócić uwagę na przepis na rosół z gęsi. Rosół taki jest zdecydowanie bardziej aromatyczny niż rosół wykonany z kury. Do stworzenia rosołu z gęsi potrzeba elementów takich jak skrzydełka, szyja łapki gęsi, oraz dodatki warzywne: cebula, por, seler, marchew, pietruszka, lubczyk. Warto pamiętać, że im dłużej rosół się gotuje, tym potrawa jest bardziej aromatyczna. Warto do rosołu z gęsi dodać domowy rosół – jego wykonanie nie jest trudne, konieczne są jedynie mąka, woda i jajka. Szukając niebanalnych zup, z pewnością warto sięgnąć po klasyczne przepisy na kapuśniak czy też kwaśnicę tworzoną na żebrach. Zupy takie świetnie rozgrzeją w czasie chłodnych, jesiennych dni.

 

 

Comments are closed.