Biała kuchnia to bez wątpienia trend, który nie wychodzi z mody. Ponadczasowa biel może być doskonałym tłem dla licznych aranżacji i sposobem na to, jak wyróżnić wnętrze. Jak wykorzystać biel w kuchni? Jakie trendy są najciekawsze?

Dlaczego warto postawić na biel?

Nie ma bardziej klasycznej propozycji na aranżację kuchni niż kuchnia biała – inspiracje na takie wnętrza znaleźć można w sieci, magazynach branżowych. Biel w kuchni sprawdzi się w najmodniejszych trendach aranżacyjnych: kuchniach nowoczesnych, ale też kuchniach minimalistycznych, angielskich, klasycznych. Możliwości jest wiele! Wybierając meble, pamiętajmy, że muszą być one trwałe i zaprojektowane z dbałością o detale.

Nowoczesna biała kuchnia

Nowoczesne kuchnie to bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych trendów. Meble nowoczesne odznaczają się najczęściej gładkimi, lśniącymi frontami, które mogą odbijać światło. To rozwiązanie pozwoli na optyczne powiększenie przestrzeni. W przypadku nowoczesnych kolekcji meblowych brak tu klasycznych uchwytów – zamiast nich stosowane są głębokie frezy oraz systemy push to open. W kolekcjach nowoczesnych znaleźć można elementy pod zabudowę, które pozwolą na ukrycie lodówki, zmywarki.

Biała kuchnia angielska

Styl angielski to jedna z najpiękniejszych propozycji na zaaranżowanie kuchni – przekonują projektanci. Kuchnie angielskie zachwycają elegancją, ale też przytulnością – w takim miejscu gotowanie przychodzi z łatwością. Kuchnie angielskie w bieli to przestronne miejsca, w których nie brak przestrzeni do przechowywania patelni, garnków, przyborów kuchennych. W kuchniach takich fronty zdobione są subtelnymi frezami, nierzadko też wykorzystywane są przeszklenia ze szprosami witryn. Elementem, który nadaje elegancji, są również stylizowane uchwyty.

 

Comments are closed.