Urządzenie mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Chcąc mieszkać w wygodnej i efektownej przestrzeni, poszukujemy inspiracji w katalogach i stronach internetowych. Niestety, oferta standardowych mebli dostępnych „od ręki” w sklepach często rozczarowuje, co uniemożliwia zrealizowanie wizji roztaczającej się w głowie. Z tego powodu znaczna część osób decyduje się skorzystać z usług firm wykonujących meble na specjalne zamówienie. Wśród zamówień przeważają szafy na wymiar.

Stylowy mebel do każdego wnętrza

Szafy na wymiar doskonale sprawdzają się w miejscach o niestandardowym układzie. Dla doświadczonych projektantów nieustawne skosy czy wnęki nie stanowią najmniejszego problemu. Ważne jest, aby nowa szafa miała około 60 cm głębokości. W projekcie należy uwzględnić drążki, półki, szuflady, dłuższe półki na walizkę czy przegrodę na deskę do prasowania.

Drewno czy płyta?

Szafy na wymiar produkowane są standardowo z dwóch materiałów: płyt MDF albo drewna. Płyta MDF to materiał powstały z włókien drzewnych i związków utwardzających sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Płyty mogą mieć dowolne wykończenie i kolor, są lekkie, łatwo utrzymać je w czystości. Zabezpieczane są zazwyczaj folią, lakierem albo laminatem. Ich walorem jest stosunkowo niska cena. Droższą, ale zarazem niezwykle atrakcyjną alternatywą dla płyt MDF jest lite drewno. Szlachetny, długowieczny surowiec dodaje aranżacji klasy. Ponadto, drewno jest ponadczasowe, wytrzymałe, i odporne na uszkodzenia.

Szafy na wymiar z Bielska-Białej – zaufaj ekspertom!

Wysokiej klasy, ręcznie wykonane meble oferuje firma z Bielska-Białej. Szafy na wymiar są projektowane na podstawie wytycznych klienta i szczegółowych pomiarów, aby jak najlepiej komponowały się z przestrzenią i spełniały indywidualne potrzeby. Kreatywni projektanci zaproponują najkorzystniejsze rozwiązania, aby mebel był nie tylko funkcjonalny, ale również efektowny.

Comments are closed.