Drukarka Brother od wielu lat cieszy się powodzeniem. Jednak podobnie jak w innych tego typu urządzeniach od czasu do czasu trzeba uzupełnić pusty kartridż. Toner do drukarki Brother nie powinien być pierwszym lepszym zamiennikiem, gdyż kiepska jakość tuszu przekłada się m.in. na mniej czytelny wydruk. Czym się kierować przy wyborze tonera Brother?

Idealnie dopasowany toner do drukarki Brother

By mieć pewność, że toner do drukarki Brother będzie pasować, nie można zamawiać pierwszego lepszego, na jaki się trafi. Każde urządzenie do drukowania tej marki ma swój unikalny numer modelu. Może to być np. TN-300, czy TN-326. Można to łatwo sprawdzić, oglądając obudowę swojej drukarki Brother. Warto też podłączyć urządzenie do komputera i zapoznać się z właściwościami swojej drukarki.Zamawiając toner do drukarki Brother, należy upewnić się, że wybrany produkt jest dokładnie tym, jakiego się poszukuje ze względu na kolor wydruku. Do wyboru są standardowo tonery czarne i kolorowe. Z reguły te pierwsze wyczerpują się szybciej i to właśnie je trzeba co jakiś czas uzupełniać.

Oryginalny toner czy tańszy zamiennik?

Niekiedy użytkownicy markowych drukarek takich jak Brother „robią wielkie oczy”, gdy przychodzi moment, gdy trzeba wymienić zużyty toner. Pierwsza opcja jest bowiem taka, by kupić oryginalny produkt. Wiąże się to jednak zwykle z niemałym, jednorazowym wydatkiem. Można podejść do niego jak do inwestycji w dłuższą żywotność urządzenia, a także w dobrą jakość wydruku.

Tańszy zamiennik jest dobry o tyle, że kosztuje nieraz połowę mniej albo i umożliwia jeszcze większe oszczędności finansowe. Są one jednak krótkotrwałe, ponieważ prędzej czy później okazuje się, że przez tańszy zamiennik trzeba np. wymienić bęben lub głowicę. To z kolei wiąże się ze znacznie większymi kosztami niż zakup oryginalnego tonera.

Nowy toner do drukarki Brother czy poddany regeneracji?

Nowy toner Brother jest dostępny od razu w momencie, gdy składa się zamówienie. Dla wielu osób to wystarczający powód, by właśnie zdecydować się na taki toner.

Natomiast ten, który poddaje się regeneracji, jest zwykle dostępny wtedy, gdy zostanie uzupełniony. Zanim więc użytkownik drukarki będzie mógł ponownie skorzystać z napełnionego już tonera, minie trochę czasu.Niemniej przewaga zregenerowanego tonera nad nowym jest wyraźna. Po pierwsze zapłaci się mniej za identyczną jakość tonera. Po drugie zlecając uzupełnienie tonera po raz kolejny, bardziej dba się o przyrodę i klimat. Przygotowanie zregenerowanego tonera nie wiąże się bowiem z żadną emisją szkodliwych związków do środowiska.

Więcej informacji znajdziesz na stronie toner do drukarki brother.

Comments are closed.