Praca w Niemczech niesie wiele dobrych aspektów – ilość osób decydujących się na stałą emigrację zarobkową zwiększa się z każdym rokiem. Dlaczego to właśnie nasz zachodni sąsiad jest najchętniej wybieranym miejscem do pracy? Jak wygląda rozliczenie dochodu z Niemiec i czy konieczne jest jednoczesne rozliczanie się w Polsce?

Rozliczenie dochodu z Niemiec – zrób to prawidłowo!

Dlaczego Niemcy są tak popularnym miejscem do emigracji zarobkowej? Z pewnością atutem jest bliskość z Polską – sąsiedztwo tych dwóch krajów pozwala nam względnie często wracać do ojczyzny, odwiedzać rodzinę, bez trudu załatwiać niezbędne sprawy urzędowe. Drugim ważnym aspektem są zarobki – zarówno na stanowiskach fizycznych, jak i w przypadku stanowisk wymagających odpowiednich kwalifikacji zarobki są kilkukrotnie wyższe. Oczywiście musimy mieć na uwadze również fakt, że standard życia w Niemczech jest wyższy, przez co wydamy również więcej. Decydując się na pracę w Niemczech wielu specjalistów podkreśla możliwość pracy w międzynarodowych zespołach oraz szansę na podnoszenie kwalifikacji. 

Rozliczenie dochodu z Niemiec jest obowiązkiem każdego obcokrajowca zatrudnionego w sposób legalny. Rozliczyć możemy się samodzielnie, przy pomocy dedykowanych programów, jak również poprosić o pomoc biura podatkowe specjalizujące się w rachunkowości zagranicznej. Rozliczenie dochodu z Niemiec wymagać będzie od nas podania danych dostarczonych przez pracodawcę. 

Rozliczenie dochodu z Niemiec – kiedy rozliczyć się w Polsce?

Jeśli zależy nam na odzyskaniu nadpłaconego podatku w Niemczech rozliczenie dochodu z Niemiec nie wystarczy. Konieczne będzie również rozliczenie się w Polsce, dzięki czemu uzyskamy odpowiednie zaświadczenie, które musimy przedstawić w rozliczeniu niemieckim.

Comments are closed.

https://eidola.org/drzwi-dwuskrzydlowe-nowoczesne-rozwiazanie-w-tradycyjnym-stylu/ https://eidola.org/iso-45001-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ http://atmlive.pl/czaprak-od-czego-zalezy-jego-wybor/