Nie wszyscy wiedzą, że jednymi z najpiękniejszych polskich jezior, wprost idealnych na wakacyjne wyprawy, są nie tylko te leżące na Mazurach ale i w zachodniej Polsce, a dokładniej w województwie lubuskim. To właśnie tutaj hitem letnim wypraw jest np. wspaniałe jezioro Sławskie, akwen idealny dla żeglarzy oraz wielbicieli leśnych wędrówek wokół jeziora.

Jezioro Sławskie leżące w pobliżu niewielkiej, turystycznej miejscowości Sława, jest obiektem rekreacyjnym o zaskakującej wielkości i długości, dzięki czemu idealnie wpisuje się w potrzeby osób lubiących sporty wodne, żaglówki i aktywną formę spędzania wakacji. Zlokalizowane w najbardziej zielonym z polskich województw jest też miejscem, które pozwala w pełni cieszyć się zdrowym, dobrze natlenionym powietrzem i tym samym wpływa na większa odporność organizmu i przyjemność wypoczynku na łonie natury. Wokół jeziora Sławskiego rozciąga się dobrze przygotowana baza turystyczna, a w jej ofercie, na turystów czekają ośrodki wypoczynkowe jak np. https://www.wjozefowie.pl domki do wynajęcia, pola namiotowe, apartamenty, ale i cały szereg wypożyczalni sprzętu sportowego. Fani żeglowania bez problemu wynajmą tu mniejsze i większe jednostki pływające, oraz jednostki z kabinami, które mogą być od razu miejscem na nocleg na wodzie.

Warto wiedzieć, że jezioro Sławskie od wielu lat stanowi również miejsce organizowanych tu regat i konkursów żeglarskich, dlatego przybywając tu na wakacje również można załapać się na podziwianie takich konkurencji na wodzie.

Domki na jeziorem: komfort, swoboda i piękne widoki

Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się tutejsze domki do wynajęcia nad jeziorem. Wprawdzie na miejscu jest szereg różnych form noclegowych, ale to właśnie domki są najchętniej wybierane przez tych, którzy wakacje planują z dużą uwagą i którym zależy na ciszy, ograniczonym sąsiedztwie, swobodzie i wspaniałych widokach. Szukając domku dla siebie, warto nad tym zbiornikiem zwrócić uwagę na ofertę firmy https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/domki-jezioro-slawa/której domki letniskowe są zlokalizowane nad samym brzegiem jeziora, więc widok rozciągający się z ich okien dosłownie zapiera dech w piersiach. Cenniki standardowe takich domków wahają się wokół średniej 200 zł za dobę w przypadku domków drewnianych, czteroosobowych, zawierających najważniejsze udogodnienia, w tym łazienkę i aneks kuchenny.

Poza domkami warto też przemyśleć wypoczynek bardziej „na dziko”, np. wybierając dla siebie spanie na polu namiotowym lub kempingowym, przy czym tu należy pamiętać, że młodsze dzieci jednak lepiej zakwaterować pod dachem, niż na polu namiotowym. Mowa tu szczególnie o rodzinach z noworodkami czy maluszkami poniżej 2 roku życia, którym spanie w namiocie niekoniecznie może odpowiadać. Na taką przygodą przyjdzie dla nich czas później, kiedy podrosną, więc domek z widokiem na wodę, pokój do wynajęcia czy apartament w okolicy, będą w tej sytuacji o wiele lepszym wyborem.

Comments are closed.

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ olutions.com.pl zobacz wiecej