Dobrze wyposażony sklep jeździecki pełen jest akcesoriów i odzieży zapewniającej miłośnikom jazdy konnej komfort i bezpieczeństwo. Niektóre elementy stroju projektowane są z myślą o profesjonalistach biorących udział w turniejach, a inne – o wszystkich, nawet początkujących osobach po raz pierwszy odwiedzających stadninę. Do podstawowego zestawu,  w który warto zainwestować już na starcie, zaliczamy solidny kask, wygodne sztyblety oraz bryczesy. Czym charakteryzują się spodnie jeździeckie? Sprawdź!

Spodnie dla jeźdźców – co proponuje sklep jeździecki?

Jazda konna jest bardziej wymagająca, niż może się wydawać. Zanim wsiądziesz na konia, przebierz klasyczne spodnie na bryczesy, które zapewnią Ci maksymalną swobodę ruchów i pomogą utrzymać się w siodle. Bryczesy szyte są z przewiewnego, elastycznego materiału, dzięki czemu spodnie nie krępują ruchów, nie powodują odparzeń na skórze i zapewniają optymalny komfort cieplny. Bryczesy mają wysoki stan, co również podnosi komfort ich użytkowania. Spodnie jeździeckie charakteryzują się częściowo bezszwową konstrukcją uniemożliwiającą powstawanie otarć po wewnętrznej stronie ud. Przylegające do ciała nogawki zakończone są rzepem lub bardzo elastyczną, obcisłą końcówką.

Charakterystyczną częścią bryczesów jest lej, czyli wzmacniana część zwiększająca przyczepność. Wykonany jest ze skóry lub silikonu. Sklep jeździecki oferuje  kilka typów bryczesów – z pełnym i częściowym lejem, modele letnie i ocieplane bryczesy zimowe.

Sklep jeździecki on-line

W Twojej najbliższej okolicy brakuje dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego? Nic straconego – bryczesy i inne elementy stroju możesz wygodnie kupić bez wychodzenia z domu. Czołowe sklepy jeździeckie cenione przez sportowców prowadzą swoje sklepy internetowe. Jeśli zakupione spodnie nie będą dobrze leżeć, możesz je zwrócić lub wymienić.

Comments are closed.

ngchenzi.com ela.pl lusion-fp7.org