Zabiegi modelowania sylwetki znakomicie wspomagają efekty odchudzania i treningów. Poznaj 3 skuteczne zabiegi dostępne w Klinice Miracki w Katowicach.

Modelowanie sylwetki – jakie zabiegi pomogą w osiągnięciu celu?

Regularnie ćwiczysz i trzymasz dietę, a rezultaty wciąż nie są dla Ciebie zadowalające? Czasem w osiągnięciu wymarzonej figury warto wspomóc się profesjonalnymi zabiegami. Poznaj trzy sprawdzone metody modelowania sylwetki, które znajdziesz w ofercie katowickiej Kliniki Miracki.

Zabieg Onda – redukcja cellulitu i nadprogramowego tłuszczyku

Onda to jeden ze sztandarowych zabiegów modelowania sylwetki w katowickiej Klinice Miracki. Działa wyszczuplająco i antycellulitowo. Wykorzystuje unikalną technologię mikrofal Coolwaves™, które wykazują wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych – zarówno tych odpowiedzialnych za tworzenie się „pomarańczowej skórki”, jak i umiejscowionych głębiej, powodujących miejscową otyłość. Tylko 20% energii pochodzącej z mikrofal absorbowane jest na powierzchni skóry, co oznacza, że naskórek nie jest narażony na przegrzanie czy poważne uszkodzenia. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Dla uzyskania optymalnych efektów należy poddać się serii zabiegów.

Endermologia – intensywne ujędrnianie ciała

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego. Jest procedurą bezinwazyjną i komfortową, mówi się wręcz o jej relaksacyjnych właściwościach. Polega na intensywnej stymulacji tkanek przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w rolki i zmotoryzowaną klapkę. Działanie urządzenia opiera się na podciśnieniowym rolmasażu. Fałd skórny jest zasysany, a następnie intensywnie masowany w różnych kierunkach. Ujędrnianie skóry odbywa się poprzez pobudzanie krążenia i stymulację procesów regeneracyjnych. Dzięki intensywnemu masażowi skóra rozpoczyna dynamiczną produkcję kolagenu i elastyny, co widocznie poprawia jej jędrność. Aby uzyskać optymalne efekty modelowania sylwetki, endermologię trzeba powtórzyć od kilku do kilkunastu razy.

Zabieg HIFU – sposób na poprawę napięcia skóry

Zabieg HIFU to metoda modelowania sylwetki, wykorzystująca skoncentrowane ultradźwięki, czyli Hight Intensive Focused Ultrasounds. Fale ultradźwiękowe, bez uszkadzania naskórka, przenikają do głębokich warstw skóry, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, gdzie wywołują efekt termiczny. Głęboka penetracja oraz wysoka moc impulsów umożliwiają gruntowną przebudowę i wzmocnienie skóry, a także redukcję miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU najczęściej nie wymagają powtarzania. Pożądane efekty uzyskuje się zwykle już po pierwszej sesji i są one długotrwałe.

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnego modelowania sylwetki?

Podstawą skutecznego modelowania sylwetki są regularne ćwiczenia i dieta. Dodatkowe zastosowanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej może pomóc przyspieszyć, pogłębić i utrwalić efekty. Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej polecane jest osobom, które mimo odchudzania i aktywnego trybu życia mają problem z redukcją tkanki tłuszczowej. Zabiegi te nie są jednak przeznaczone dla osób otyłych i ze znaczną nadwagą. Jeśli masz nadprogramowe kilogramy, musisz je zgubić, zanim wybierzesz się do kliniki medycyny estetycznej.

Nieinwazyjne zabiegi modelowania sylwetki to rozwiązania dla osób, które cenią swój czas i nie chcą poddawać się inwazyjnym interwencjom chirurgicznym, wymagającym długiej rekonwalescencji, np. liposukcja. Ich zaletą jest również to, że nie zakłócają one codziennej rutyny, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej, po których na jakiś czas trzeba zrezygnować z wszelkich aktywności. Po zabiegach nieinwazyjnych łatwiej jest kontynuować zdrowy i aktywny stylu życia, który jest niezbędny do zachowania zgrabnej sylwetki.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Comments are closed.