Skóra twarzy jest obszarem, któremu poświęcamy największą uwagę podczas codziennej pielęgnacji. Kobiety i mężczyźni dbają o to, aby codziennie ją nawilżać, stosować kremy i sera spłycające drobne zmarszczki, złuszczać martwy naskórek, odżywiać ją przy pomocy maseczek o skoncentrowanej formule. Niestety, zabiegi wykonywane w zaciszu swojej łazienki nie są w stanie cofnąć niektórych zmian, które zaszły na naszej skórze. Jak poradzić sobie z bliznami, przebarwieniami i innymi niedoskonałościami, przez które Twoja cera nie jest idealna? Odpowiedź jest prosta – poddając się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Czym jest laser frakcyjny CO2 i w jaki sposób może pomóc Twojej cerze? Sprawdź!

Jak działa nowoczesny laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 jest potężnym narzędziem w rękach sprawnego lekarza. Na czym polega kuracja? Wiązka lasera wytwarzana przez specjalną głowicę w kontrolowany sposób uszkadza skórę wokół zmiany. Wokół charakterystycznych dziurek,  w strefie przegrzanej przez dyfuzję ciepła,  przebudowuje się kolagen. Uruchomienie naturalnych mechanizmów naprawczych skutkuje wyrównaniem się cery, ujednoliceniem kolorytu, zwiększeniem napięcia. 

Zabiegi frakcyjne wykonywane za pomocą laserów CO2 należą do grupy zabiegów ablacyjnych, czyli odparowujących częściowo skórę. Efekty nie są widoczne od razu. Pacjenci mogą cieszyć się piękną, zdrową cerą po kilku tygodniach.

Pewne efekty

Laser frakcyjny CO2 ma zaskakująco szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, dermatochirurgii i laryngologii. Wskazaniem do wykonania zabiegu są między innymi blizny różnego typu (na przykład przerostowe i potrądzikowe), narośle skórne (brodawki wirusowe i łojotokowe, kurzajki, włókniaki, drobne naczyniaki), przebarwienia, rozstępy, rozszerzone pory. Laser pomaga również spłycić drobne zmarszczki i ujędrnić skórę. 

Comments are closed.

zobacz qieateri.com els2017.org