Mały pokój dziecięcy może być wygodny i funkcjonalny. Jeżeli zostanie w odpowiedni sposób zaaranżowany, to przekonamy się, że każda pociecha będzie chciała spędzać tam bardzo dużo czasu. Od czego zacząć urządzanie pokoju dla dziecka?

Mały pokój dziecięcy w odpowiednim kolorze

Mały pokój dziecięcy musi mieć swój kolor. Do głowy na pewno będą nam przychodzić różne odcienie, jakie w obecnych czasach spotkać można na palecie barw. Zachowajmy rozwagę i nie szalejmy zbyt mocno. Do pokoju dziecka (niezależnie od płci) warto postawić na pastelowe odcienie, które wpływają kojąco na zmysły. Im więcej neonowych kolorów, tym mocniej możemy naszemu dziecku zaszkodzić. Nie oznacza to faktu, że w całości należy z nich zrezygnować. Wręcz przeciwnie, bowiem można sobie na nie pozwolić, ale pamiętajmy o tym, aby zachować odpowiedni umiar. 

Mały pokój dziecięcy i jego podłoga

Mały pokój dziecięcy musi mieć odpowiednio wykonaną podłogę. O co tu dokładnie chodzi? Najlepiej postawić na naturalne surowce, które są teraz bardzo łatwo dostępne. Do wyboru są drewniane deski, które muszą zostać zabezpieczone przed intensywną eksploatacją. Można zdecydować się na “gołą” podłogę, ale warto wtedy pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym, aby dziecko nie marzło. Dobrym pomysłem są również wytrzymałe i dobre jakościowo panele. Rodzice obecnie rezygnują z dywanów ze względu na mnogość alergii, jaka pojawia się w obecnych czasach. Można się na nie zdecydować tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli mamy pewność, że dziecko nie ma alergii. 

Comments are closed.

epismo.org zobacz anthasmithphoto.com