Sporo kobiet nie wie, jaki kupić kostium kąpielowy. Bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na materiał. Kostium powinien być też dopasowany do sylwetki kobiety.

Kostiumy kąpielowe – co trzeba wiedzieć?

Sylwetka typu odwrócony trójkąt zwana jest też marchewką. W jej przypadku ramiona są szerokie oraz wyraźnie zaznaczone. Biodra natomiast są wąskie. Często tak zbudowane kobiety mają biust większy niż przeciętny, co powoduje, iż sylwetka nie wydaje się harmonijna. Żeby nadać jej odpowiednich proporcji, warto optycznie zwęzić ramiona i ewentualnie nieco poszerzyć biodra. Tego typu modele strojów kąpielowych można znaleźć w wielu sklepach odzieżowych.

Kostium kąpielowy powinien być nie tylko dopasowany do sylwetki, ale też zrobiony z wytrzymałego materiału. Dlatego najlepiej kupić go od uznanego producenta. Sporo kostiumów kąpielowych dostępnych jest w bardzo przystępnych cenach.

Jakie kupować kostiumy kąpielowe?

W przypadku sylwetki odwróconego trójkąta można bez problemu kupić strój kąpielowy jednoczęściowy. Żeby jednakże przywrócić jej pożądanych proporcji, trzeba postawić na kostium nie na klasycznych ramiączkach, lecz wiązany na karku. Dobrze będzie też pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i postawić na strój kąpielowy we wzory. Bardzo popularne są geometryczne motywy. Taki strój kąpielowy podkreśli biust, odwracając trochę uwagi od niedoskonałości figury odwróconego trójkąta.

Warto wiedzieć, że w obecnym sezonie bardzo modny jest strój kąpielowy z wysokim stanem. Świetnie pasuje on dla kobiet o nieco pełniejszych kształtach. Majtki sięgające znacznie wyżej niż przeciętnie doskonale zakrywają, a dodatkowo zbierają oraz maskują wystający brzuszek, co jest bardzo cenionym rozwiązaniem.

Dobry strój kąpielowy dla figury kolumny – jaki najlepiej wybrać?

Kolumna to typ sylwetki, który przeważnie nazywa się sylwetką chłopięcą. Ramiona oraz biodra mają podobną szerokość, podobnie jak w przypadku klepsydry, jednak z tą różnicą, iż nie ma wyraźnego wcięcia w talii. Tego typu budowa ciała wymaga kostiumu, który pozwoli na uwydatnienie talii. Celem jest też wizualne wypełnienie bioder. Dlatego warto postawić na model typu monokini. Jeżeli jednak preferowane są kostium dwuczęściowe, najlepiej postawić na biustonosze z falbankami oraz marszczeniami. Sprawią one wrażenie, iż ramiona oraz biust są większe.

Bardzo dobrym wyborem jest też tankini. Mowa tutaj o typie kostiumu, w którym zamiast standardowego biustonosza ma się top. Jest on świetny dla pań mającym sylwetkę kolumny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.

Comments are closed.