Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej wykonuje się go przy użyciu odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego, który wstrzykuje się w czerwień wargową. Coraz częściej pojawiają się alternatywne metody, takie jak powiększanie ust własną tkanką tłuszczową. Na czym polegają te zabiegi i który z nich wybrać, aby uzyskać najlepsze efekty?

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym, z którego można skorzystać w Klinice Miracki w Warszawie, polega na wstrzyknięciu go w odpowiedniej ilości w okolice górnej i dolnej wargi. W tym celu specjalista posługuje się bardzo cienką, tępo zakończoną igłą. Kwas hialuronowy, który stosuje się do powiększania ust ma postać bardzo plastyczną, dlatego po jego wprowadzeniu specjalista od razu musi rozpocząć modelowanie ust, rozprowadzając preparat równomiernie. Dzięki temu usta zostają widocznie powiększone, ale prezentują się naturalnie. Wargi po iniekcji kwasu hialuronowego mogą być lekko opuchnięte. Nie należy ich masować, uciskać ani wykonywać zbyt intensywnych min. Kwas hialuronowy sprawia, że wargi stają się nie tylko większe i pełniejsze, ale też bardziej nawilżone, ponieważ substancja ta ma silne właściwości higroskopijne. Wypełniacz poprawia kształt ust, podnosi opadające kąciki, a także redukuje zmarszczki znajdujące się w okolicy warg. Czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w skórze wynosi mniej więcej 8-12 miesięcy.

Powiększanie ust własnym tłuszczem – przebieg zabiegu

Od niedawna w zabiegach medycyny estetycznej zastosowanie znalazła tkanka tłuszczowa. Można przy jej pomocy m.in. powiększyć usta. Procedura poprzedzona jest liposukcją, dlatego jest to zabieg przeznaczony tylko dla osób, które posiadają wystarczającą ilość podskórnej tkanki tłuszczowej. Chirurg pobiera odpowiednią ilość tłuszczu z jednego obszaru ciała (zwykle z brzucha), oczyszcza go i wstrzykuje w usta. Ostatni etap zabiegu, czyli iniekcja tłuszczu w górną i dolną wargę wygląda praktycznie tak samo, jak podczas zabiegu kwasem hialuronowym. Zabieg powiększania ust tkanką tłuszczową  sprawia, że wargi stają się naturalnie pełne i odmłodzone. Komórki tłuszczowe charakteryzują się wysoką zawartością czynników wzrostu i komórek macierzystych, które stymulują tkanki do intensywnej przebudowy. Dzięki temu efekty zabiegu są długotrwałe. Przeszczep tkanki tłuszczowej do ust utrzymuje się dużo dłużej niż wypełnianie kwasem hialuronowym. Tłuszcz wchłania się zwykle dopiero po kilku latach.

Jaką metodę powiększania ust wybrać?

W obu przypadkach zabiegi powiększania ust wykonywane są przez lekarza i to on powinien zdecydować, która metoda jest dla danej osoby najlepsza. Podczas konsultacji specjalista przedstawia wszystkie plusy i minusy każdej z procedur tak, aby decyzja należała również do pacjenta. Powiększanie ust kwasem hialuronowym zalecane jest zwykle osobom, którym zależy przede wszystkim na widocznej zmianie wyglądu. Efekty zastosowania tkanki tłuszczowej są znacznie bardziej subtelne, jednak proces jej pozyskiwania stosunkowo inwazyjny, przez co dla części osób może to być zabieg nieodpowiedni.

Zastanawiasz się, gdzie możesz wykonać zabieg powiększania ust? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Comments are closed.