Kuchnia nowoczesna bardzo często zastępuje tradycyjne aranżacje. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób, które mają już nieco dość zapchanych, klasycznych wnętrz, gdzie często można znaleźć zbyt dużą ilość bibelotów.

Wyspa na samym środku

Kuchnia nowoczesna jest miejscem, gdzie najczęściej nie ma…stołu do jedzenia. Czy to oznacza, że od tej pory każdy będzie jadł w swoim pokoju? Oczywiście, że nie. Należy się uspokoić, ponieważ za stół bardzo często robi wyspa, znajdująca się na środku pokoju. Bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na to, aby w jednym miejscu mieć blat roboczy, a także miejsce do spożywania wspólnych posiłków. Wyspa kuchenna to funkcjonalne rozwiązanie, które można zaaranżować w różnoraki sposób. Wystarczy do niej dokupić odpowiednie krzesła, tzw. hokery, aby stała się ona miejscem chętnie okupowanym przez domowników.

Kuchnia nowoczesna z dobrym oświetleniem

Światło to jeden z najważniejszych elementów. Chociażby dla zachowania bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. Odpowiednie oświetlenie nad blatem roboczym to jeden z najważniejszych punktów, jakiego nie można zignorować. Dodatkowo można również rozważyć podświetlenie szafek wiszących od spodu. Taśmy LED są niezwykle popularne, a do tego energooszczędne. Po bokach szafek można pomyśleć o kinkietach, czy też o oświetleniu punktowym. Na samym środku powinna znajdować się centralna lampa na suficie. Z drugiej strony – nie warto też przesadzać z ilością oświetlenia w swojej kuchni, co będzie wyglądać niekorzystnie.

Comments are closed.