Jeździectwo jest sportem coraz chętniej wybieranym przez osoby w różnym wieku. Dyscyplina ta określana jest jako ogólnorozwojowa – pozwala na budowanie kondycji, poprawę sylwetki, ćwiczenie równowagi i koncentracji. Przygotowując się do pierwszych jazd na padoku, warto pamiętać o odpowiednim stroju – spodnie do jazdy konnej oraz dopasowany toczek to podstawa!

Jak tworzone są spodnie do jazdy konnej?

Bryczesy, czyli spodnie do jazdy konnej, to specjalistyczna odzież jeździecka, będąca podstawą ubioru każdego miłośnika jeździectwa. Spodnie do jazdy konnej mają za zadanie chronić skórę jeźdźca, jak również zapewniać komfort podczas każdego treningu. Jak tworzone są spodnie jeździeckie? Podstawą są odpowiednie materiały – spodnie do jazdy konnej powinny być jednocześnie trwale, przyjemne w dotyku, jak również elastyczne. W tym celu wybierane są tkaniny wykonane z włókien syntetycznych i naturalnych. Bawełna sprawia, że tkanina jest trwalsza, pozwala na swobodną wymianę powietrza – to szczególnie ważny aspekt w czasie upalnych dni. Włókna syntetyczne sprawiają, że tkaniny są bardziej elastyczne, przyjemniejsze w dotyku i szybciej schną. Elementem, który zwraca uwagę, są leje – wykonuje się je z silikonu lub też naturalnej czy sztucznej skóry. Leje w bryczesach pozwalają na zachowanie lepszej przyczepności do siodła.

Spodnie do jazdy konnej – jak dobrać rozmiar?

Wybór bryczesów może zając nieco czasu – projektanci oferują niezliczoną ilość modeli, które dedykowane są dla pań, panów, młodzieży oraz dzieci. Spodnie uzupełniane są o niewielkie szlufki, przez które przeciągnąć można pasek. Dodatkowo projektanci zaproponowali niewielkie kieszonki, w których zmieszczą się niezbędne drobiazgi. Atutem jest szeroki wybór modeli, kolorów i fasonów.

 

Comments are closed.