Patrząc na ofertę współczesnych parasoli ogrodowych, ciężko podjąć decyzję. Poniekąd przez to, że tych produktów jest tak dużo. Wśród oferowanych propozycji, znaleźć można parasol z boczną nogą. Czy jest to dobra propozycja na ogród i na taras?

Nowoczesna konstrukcja parasola

Osoby, które nie wiedzą jak taki parasol z boczną nogą wygląda, powinny zajrzeć na gardenspace.sk/zahradne-slnecniky. Wyróżnia się on specyficzną konstrukcją, która pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Cień, który daje czasza parasola, będzie można w pełni wykorzystać. Dostępne są parasole, których czasza jest stała lub obracana, co też stanowi dodatkowy atut. Dzięki temu będzie można regulować cień, biorąc pod uwagę padanie upalnych promieni słonecznych. Aczkolwiek, modele obracane są zdecydowanie droższe, dlatego niektórzy pozostają przy standardowym, stałym modelu.

Wysokie walory estetyczne

Tego typu parasole są doskonałą propozycją, jeżeli chodzi o dodatki do ogrodów urządzonych w nowoczesnym stylu. Może i są one duże (w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę średnicę czaszy), ale ich budowa sama w sobie jest prosta i niezbyt skomplikowana. Oto dwie najważniejsze cechy, jakie charakteryzują nowoczesny design. Sama czasza parasola może być kwadratowa lub w kształcie okręgu. Wybór formy jest już kwestią indywidualną. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby taki parasol miał solidnie wykonaną podstawę. Musi ona być bowiem w stanie utrzymać całą konstrukcję w jednym miejscu – w szczególności, jeżeli chodzi o pogorszenie warunków atmosferycznych. 

 

Comments are closed.