Wymiana okien w mieszkaniu jest niemałą inwestycją. Jakość stolarki okiennej ma ogromny wpływ na codzienne życie domowników – odczuwany komfort cieplny, hałas dostający się do wnętrza z ulicy, poczucie bezpieczeństwa. Ponadto, ramy (ich kształt, kolor, szerokość) są wyrazistą dekoracją wnętrza i fasady budynków. Wśród najpopularniejszych w architekturze modeli wyróżnić możemy okna z ramami z aluminium oraz tworzywa sztucznego. Jakie wybrać okna: aluminiowe czy PCV? Sprawdź!

Okna aluminiowe czy PCV? Poznaj różnice między popularnymi wariantami

Okna aluminiowe czy PCV – które z nich będą lepiej Ci służyć? Każdy z materiałów charakteryzuje się specyficznymi właściwościami. Jako pierwsze weźmiemy pod lupę modele z ramami z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Okna z PCV polecane są osobom szukającym stosunkowo tanich, a szczelnych okien. Nowoczesne modele dobrych producentów podzielone są na komory. Im większa liczba komór, tym szczelniejsze jest okno. Obecnie standardem są modele pięciokomorowe, jednak na rynku pojawiają się także innowacyjne modele sześciokomorowe. Ze względu na doskonałą izolację akustyczną, modele plastikowe spełnią oczekiwania osób mieszkających przy ruchliwych ulicach. Z drugiej strony, okna PCV wykazują mniejszą stabilność niż modele aluminiowe czy drewniane. Z tego powodu sztuczny materiał nie nadaje się do produkcji modnych, wielkoformatowych przeszkleń w cienkich ramach. Ponadto, pod wpływem wieloletniej ekspozycji na promieniowanie UV mogą zżółknąć.

Okna aluminiowe – nowoczesne rozwiązania dla wymagających

Okna aluminiowe od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Zaprojektowane według nowoczesnych standardów okna cenione są za swoją wytrzymałość, łatwość pielęgnacji i efektowny wygląd. Właściwości metalu pozwalają na produkowanie z niego okien panoramicznych. Warto mieć świadomość, że aluminium jest przewodnikiem ciepła i dźwięku, co negatywnie wpływa na parametry okien. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest kupno okien drewnianych lub plastikowych z nakładką aluminiową.

 

 

Comments are closed.